Materiály pro výuku Sociálního Podnikání

Jste-li učitel, vedoucí mládežnického spolku, lektor či kdokoliv další, kdo pracuje s mládeží ve věku 12-25 let, zpozorněte. Vytvořili jsme 2 zajímavé výukové hry, které si můžete zahrát s Vašimi studenty:

1) Simulační hra

- vyžaduje lektora, který hru vede, není však nutná znalost podnikatelského tématu.

- počet hráčů: 3-30 (ideální skupina je však od 15 do 25 osob).

- hráči si v praxi vyzkouší, jaké to je vést svůj vlastní podnik, rozhodují se, jestli investovat do reklamy, sociálního dopadu nebo splatit dluh, který si v počátku podnikání vzali

Přečíst celý článek

Materiály pro výuku mediální gramotnosti

Ve spolupráci se spolkem Zvol si Info jsme vytvořili výukové materiály pro učitele či další pracovníky s mládeží. Materiály se nejspíše uplatní při výuce mediální gramotnosti na základní či střední škole. 

Materiály najdete zde.

Přečíst celý článek

Výuka mediální gramotnosti

Úspěšné absolvování našeho solidárního projektu "Solid(ár)ní základ pro vzdělávání" a sdílení zkušeností mezi ostatní organizace umožnilo vznik nového projektu s názvem "Vzděláním proti Fake News". Členové spolku Zvol si Info mají znalosti v oblasti mediální gramotnosti, CEFIG poskytl své zkušenosti s programem ESC a vedením účetnictví a celý projekt zastřešil.

Přečíst celý článek

Deriváty, forwardy a opce? Pro NativePR žádný problém!

Poptávka společnosti Native PR byla velmi konkrétní: Zaměstnanci píší tiskové zprávy a připravují další materiály pro různé společnosti, také pro ty z finančního sektoru. Jak jsme si poradili s tímto zadáním?

Přečíst celý článek

Kurzy o penězích míří na brněnské základky!

Jak spravovat rozpočet, kolik peněz by se mělo měsíčně ušetřit, kam peníze ukládat, proč si nepůjčovat na dárky či dovolenou a na jaké triky prodejců si dát pozor. Finanční výchova je něco, co se v Česku podceňuje - ukazují to hlavně alarmující statistiky rostoucího počtu mladých lidí v insolvenci.

Přečíst celý článek

Kurzy o financích pro firmy: Procter&Gamble Rakona

Jak nastavit hypotéku? Jak si sjednat pojištění? Kam uložit peníze? Jak naplno využít zaměstnaneckých benefitů? Vše vyjmenované jsme shrnuli v přednášce pro společnost Procter&Gamble Rakona. Naše první návštěva ve společnosti měla za cíl stručně představit všechny složky finanční gramotnosti: Rodinný rozpočet, úvěry, pojištění, spoření a investice.

Přečíst celý článek

Nový zákon: Jak se změnila praxe v poskytování úvěrů? FAQ s odborníkem

Od prosince začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přináší velmi výrazné změny pro klienty i poskytovatele úvěrů. Přečtěte si, co pro Vás nový zákon znamená.

Přečíst celý článek

Kampaň za správné pojištění: Pojištění invalidity

Zaměřme se společně na riziko vážnější než úmrtí, totiž na invaliditu. Je skutečně invalidita pro rodinný rozpočet horší než úmrtí? Určitě ano. V případě úmrtí se stát o pozůstalé stará poměrně dobře. Kupříkladu měl-li zemřelý děti a manželku, budou po dobu studia dětí dostávat náhrady ve formě důchodů. Ale co v případě invalidity? Výplaty od státu jsou mizerné, viz obrázek. A pozor! Pojištění invalidity není cenově vůbec drahá záležitost – třeba v porovnání s pojištěním denních dávek. Jak má takové pojištění vypadat?

Přečíst celý článek

Škola finanční gramotnosti: Výhody poskytované státem

V ČR existuje mnoho předpisů, na jejichž základě máme nárok na daňové zvýhodnění či státní podporu. Stát na jedné straně poskytuje daňové úlevy, na straně druhé však z výnosů z finančních produktů vybírá daň z příjmů. Ta se ale neuplatňuje vždy – některé případy jsou od daně z příjmů osvobozeny. Kdo se v tom všem má ale vyznat? Přínášíme Vám proto jednoduchý přehled výhod, které je dobré znát a využívat.

Přečíst celý článek

Škola finanční gramotnosti: Pojistná rizika

V minulém díle školy finanční gramotnosti jsme zjistili, že pojištění není dobrý nástroj, a člověk by měl tvořit finanční rezervy. Nicméně pokud rezervy nedostačují, je přeci jenom nutné po pojištění sáhnout. Jaká rizika má smysl pojišťovat a na jaké částky? To se dozvíme v dnešním díle o pojištění.

Přečíst celý článek

Stránky

Subscribe to RSS - Články uživatele Josef Janoušek