• Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Články uživatele Josef Janoušek

Nový zákon: Jak se změnila praxe v poskytování úvěrů? FAQ s odborníkem

Nový zákon o spotřebitelském úvěru

Od prosince začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přináší velmi výrazné změny pro klienty i poskytovatele úvěrů. Zákon reguluje všechny poskytovatele půjček, požadavky na udělení licence i požadavky na zaměstnance. Toto opatření se týká i tzv. mikropůjček do 5.000 Kč, které jsou obecně velmi drahé. Má za cíl sjednotit podmínky pro získání úvěru a velmi silně posiluje práva klienta. Nové podmínky platí pro úvěry uzavřené po 1.12.2016 a pro ty, kterým po tomto datu začne nové fixační období.

Přečíst celý článek

Kampaň za správné pojištění: Pojištění invalidity

Zaměřme se společně na riziko vážnější než úmrtí, totiž na invaliditu. Je skutečně invalidita pro rodinný rozpočet horší než úmrtí? Určitě ano. V případě úmrtí se stát o pozůstalé stará poměrně dobře. Kupříkladu měl-li zemřelý děti a manželku, budou po dobu studia dětí dostávat náhrady ve formě důchodů. Ale co v případě invalidity? Výplaty od státu jsou mizerné, viz obrázek. A pozor! Pojištění invalidity není cenově vůbec drahá záležitost – třeba v porovnání s pojištěním denních dávek. Jak má takové pojištění vypadat?

Přečíst celý článek

Škola finanční gramotnosti: Výhody poskytované státem

V ČR existuje mnoho předpisů, na jejichž základě máme nárok na daňové zvýhodnění či státní podporu. Stát na jedné straně poskytuje daňové úlevy, na straně druhé však z výnosů z finančních produktů vybírá daň z příjmů. Ta se ale neuplatňuje vždy – některé případy jsou od daně z příjmů osvobozeny. Kdo se v tom všem má ale vyznat? Přínášíme Vám proto jednoduchý přehled výhod, které je dobré znát a využívat.

Přečíst celý článek

Škola finanční gramotnosti: Pojistná rizika

V minulém díle školy finanční gramotnosti jsme zjistili, že pojištění není dobrý nástroj, a člověk by měl tvořit finanční rezervy. Nicméně pokud rezervy nedostačují, je přeci jenom nutné po pojištění sáhnout. Jaká rizika má smysl pojišťovat a na jaké částky? To se dozvíme v dnešním díle o pojištění.

Přečíst celý článek

Škola finanční gramotnosti: Jak ušetřit na pojištění?

Rodinný rozpočet se skládá z příjmů, výdajů a rezervy. Klíčovým faktorem je samozřejmě příjem. Jak zajistit, aby v případě výpadku příjmu rodina dokázala fungovat a nedostala se do finanční krize? O příjem můžeme přijít mnoha způsoby. Nyní si ukážeme, jak se na ně dá připravit.

Přečíst celý článek
Subscribe to RSS - Články uživatele Josef Janoušek

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.

I forgot my password | Resend activation e-mail

×