Náš tým

Josef Janoušek

Josef Janoušek

Elitní finančník, milovník investic, dobrého vína a pohody. O financích tvrdí: "Nejhorší ztrátou jsou ušlé výnosy, protože nejsou vidět."

Ondřej Podlešák

Ondřej Podlešák

Tvůrčí lídr společnosti, komediant a týmový hráč. O bohatství často tvrdí: "nerozhoduje, kolik peněz člověk vydělá, ale kolik jich neutratí."

Michal Doubek

Michal Doubek

Michal se drží cítátu Benjamina Franklina: „investice do vzdělání vynáší nejvyšší úroky“, proto aktivně přednáší, vzdělává a inspiruje.

Finanční gramotnost

Dle průzkumu Misterstva financí má více než 50% osob nedostatečnou finanční znalost. Grafy ukazují, kolik procent obyvatelstva:

Má sestavený rodinný rozpočet 40%

Má dostatečnou finanční rezervu 25%

Dokáže srovnat nabídky 3 úvěrů 19%

Reklamovalo finanční produkt 5%

Se v penzi spoléhá na státní důchod 85%

Přinášíme propracovaný systém, který zvýší finanční gramotnost v České republice. Prostřednictvím kurzů finanční gramotnosti a školení na školách předáváme principy, které jsou základem pro úspěšnou tvorbu majetku.


O společnosti

Naše poslání

Správa financí je velmi důležitá, ale také náročná a nezábavná. Chceme zatraktivnit téma financí využitím inovativních přístupů ke vzdělávání. Nechceme přednášet, ale dělat pravé workshopy.

Spojíme cíle a sny, po kterých toužíte, s nudnými procesy, které vedou k jejich splnění, a ukážeme Vám, že i finančnictví může být zábava. To je největší výzvou pro Centrum finanční gramotnosti.

Co nás pohání

Lidé jsou kvůli neznalosti základních finančních nástrojů snadnou kořistí pro prodejce finančních nástrojů. Zbytečně přicházejí o peníze.

Věřím, že bez další námahy mohou být lidé bohatší. Jenom tím, že budou lépe spravovat svoje finance.
Ondřej Podlešák

Jak to děláme

Centrum finanční gramotnosti zajišťuje kurzy pro všechny skupiny. Spolupráce s námi může znamenat: