Náš tým

Josef Janoušek

Josef Janoušek

Elitní finančník naší společnosti, milovník investic, dobrého vína a pohody. Jeho krédo zní: "Není horší ztráty než ušlých výnosů."

Ondřej Podlešák

Ondřej Podlešák

Tvůrčí lídr společnosti, komediant a hráč. Na svém Twitteru říká: "Tlak médií a okolí nutí lidi zbytečně utrácet. My je učíme šetřit."

Michal Doubek

Michal Doubek

Benjamin Franklin jednou řekl, že „Investice do vzdělání vynáší nejvyšší úroky.“ Proto aktivně přednáším, vzdělávám a inspiruji.

Finanční gramotnost

Dle průzkumu misterstva financí a české národní banky z roku 2010 je finanční gramotnost v České republice na mizerné úrovni. Grafy ukazují, kolik procent obyvatelstva:

ví, jak vypadá jejich rozpočet 45%

tvoří rezervu pro případ ztráty příjmu 35%

si stanovuje dlouhodobé finanční cíle 19%

umí správně spočítat úročení úvěru 17%

své účty platí včas 65%

Přinášíme propracovaný systém, který zvýší finanční gramotnost v České republice. Prostřednictvím klubů finanční gramotnosti a školení na školách předáváme principy, které jsou základem pro úspěšnou tvorbu majetku.


O společnosti

Naše poslání

Správa financí je velmi důležitá, ale také náročná a nezábavná. Chceme zatraktivnit téma financí prostřednictvím klubů finanční gramotnosti, přednášením na školách a formou otevřených kurzů.

Spojíme cíle a sny, po kterých toužíte, s nudnými procesy, které vedou k jejich splnění, a ukážeme Vám, že i finančnictví může být zábava. To je největší výzvou pro Centrum finanční gramotnosti.

Co nás pohání

Lidé jsou kvůli neznalosti základních finančních nástrojů snadnou kořistí pro prodejce finančních nástrojů. Zbytečně proto přicházejí o peníze.

Věřím, že bez další námahy mohou být lidé bohatší. Jenom tím, že budou lépe spravovat svoje finance.
Ondřej Podlešák

Jak to děláme

Centrum finanční gramotnosti se zaměřuje na veškeré skupiny obyvatel. Každý totiž v životě znalost správy financí bude potřebovat. Spolupráce s námi může znamenat: