Darujte a zaplaťte nižší daně!

Věděli jste, že si můžete snížit daňovou povinnost darováním peněz na dobročinné účely?

28. listopadu bude tzv. Giving Tuesday, neboli Štědré úterý, které je dnem darů, štědrosti a dobrých skutků.

Přečíst celý článek

Investování do akciových indexů prakticky

Mnoho odborníků a ekonomů doporučuje investovat právě přes indexy. Většina článků na internetu je ale poměrně skoupých na to, jak se k těm indexům dostat.

My vám ukážeme konkrétní příklady dvou společností, které Vám takový nákup umožní a také doporučíme zdroje pro další vzdělávání.

 

Přečíst celý článek

„Živnostníkovi hypotéku nikdo nedá“ už dávno neplatí!

Často ve své praxi vidíme, že mnoho OSVČ žije v nájmu a o hypotéku se ani nepokouší. Doba ale pokročila a banky již umějí lépe pracovat s OSVČ než tomu bylo před 10 lety.

Banky umí započítat o více než 50% vyšší příjem než by hovořila pouhá matematika (roční zisk / 12), pokud víte, kde žádat. Co která konkrétní banka umí se dozvíte dále v článku.

Přečíst celý článek

Co vám ubírá více peněz než inflace, kterou vidíte v televizi

Často slyšíme o inflaci v kontextu rostoucích cen zboží a služeb, jak nám ji představují média. Existuje však ještě něco horšího, co se zakusuje do našich rozpočtů více.

U vyššího počtu lidí výdaje rostou s příjmy nikoliv kvůli zdražování, ale protože si postupem času více dopřávají - takzvaná inflace životního standardu. Jak s ní bojovat?

Přečíst celý článek

Investování do akcií - jaké jsou možnosti?

Zvažujete nákup akcií? Máte několik možností, jak akcie koupit, kdo se v nich ale má vyznat?

V našem článku popíšeme, jaké jsou možnosti nákupu, rozebereme jejich výhody a nevýhody a poradíme, jak kterou variantu sjednat.

Přečíst celý článek

Češi se vrhli na spoření a investice, může za to hlavně strach z inflace.

V České republice se mění přístup k penězům. To, co se zde několik let neřešilo, je nyní jedním z velkých témat každé diskuze.

Inflace nyní ukrajuje z našich úspor a nutí nás nad přemýšlet nad investováním. Jak můžeme bojovat s inflací se dozvíte v článku.

Přečíst celý článek

Finanční vzdělávání pro zaměstnance

Naše společnost již více než 10 let poskytuje vzdělávání pro společnosti, které chtějí jako benefit dopřát zaměstnancům lepší finanční vzdělání.

Pokud zaměstnanci umí lépe hospodařit, jsou klidnější, mohou se na práci lépe soustředit a jsou více motivovaní pracovat, aby si splnili své finanční cíle.

Přečíst celý článek

Kouzlo pravidelného investování

Investování je poměrně riziková záležitost, zvláště pokud nakoupíme za všechny peníze a pak se dlouho klepeme, jestli jsme udělali dobře nebo ne.

Elegantní variantou je investování pravidelné, které snižuje riziko ztráty a zároveň zvyšuje šanci na dosažení zisku. Je to doslova kouzlo.

Přečíst celý článek

Kurzy finanční gramotnosti pro zaměstnance výrobních firem

Finanční problémy provázejí i zaměstnané. Kritická je situace především ve výrobních podnicích, kde má často mnoho zaměstnanců pouze základní vzdělání.

Jak situaci vyřešit? Může Vám pomoci i kurz o správě peněz pro zaměstnance.

Přečíst celý článek

Tip na klidné spaní: Založte si pohotovostní účet!

Splácíte hypotéku, leasing, živíte rodinu, či jen nechcete žít ve stresu?

Přečtete si, kolik byste měli spořit a jak na to, abyste byli vždycky v pohodě.

Přečíst celý článek

Stránky

Subscribe to RSS - blogy