• Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Články

Nový zákon: Jak se změnila praxe v poskytování úvěrů? FAQ s odborníkem

Nový zákon o spotřebitelském úvěru

Od prosince začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přináší velmi výrazné změny pro klienty i poskytovatele úvěrů. Zákon reguluje všechny poskytovatele půjček, požadavky na udělení licence i požadavky na zaměstnance. Toto opatření se týká i tzv. mikropůjček do 5.000 Kč, které jsou obecně velmi drahé. Má za cíl sjednotit podmínky pro získání úvěru a velmi silně posiluje práva klienta. Nové podmínky platí pro úvěry uzavřené po 1.12.2016 a pro ty, kterým po tomto datu začne nové fixační období.

Přečíst celý článek

Ivo Veselý: dvacetiletý tvůrce multimediální vzdělávací aplikace Figram

V posledních letech se sousloví „pomáhat ve financích“ spojilo hlavně s finančním poradenstvím – ať už v dobrém, nebo špatném. Že to jde i jinak chce ukázat dvacetiletý mladíček. Ivo Veselý se rozhodl prorazit s multimediální vzdělávací aplikací – a je to vlastně geniální. Dnešní mladá generace telefon či tablet z ruky nepustí a je to tedy ideální cesta, jak jim znalosti „vnutit“.

Přečíst celý článek

Firemní vzdělávání: kurzy finanční gramotnosti

Finanční problémy provázejí nejen obyvatele bez práce, ale i ty zaměstnané. Kritická je situace především ve výrobních podnicích, kde má často mnoho zaměstnanců pouze základní vzdělání. Jak situaci vyřešit? V tom jsou odborníci za jedno: „Nejúčinnější dlouhodobé řešení spočívá ve zvyšování finanční gramotnosti obyvatel tak, aby se nedostávali do zbytečných dluhových pastí,“ říká Petr Polanský, člen prezidia Exekutorské komory ČR.

Přečíst celý článek

Tip na klidné spaní: Založte si pohotovostní účet!

Splácíte hypotéku, leasing, živíte rodinu, či jen nechcete žít ve stresu? Neplánovaně přichází mnohé události: Nutná oprava auta či domu. Snížení příjmu kvůli nemoci, úrazu, výpovědi či mateřské. Nebo se pouze rozbije pračka (a co čert nechtěl, poví to ledničce, která se do křemíkového nebe odporoučí za ní). Taková událost vás může zatížit více, než by se vám líbilo. Připravte se a otevřete si spořící účet, speciálně pro případ neočekávaných pohrom.

Přečíst celý článek

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle, každý ví, o co se jedná. Dobám supervýhodného stavebního spoření už ale dávno odzvonilo – snížila se výše státní podpory, výnosy se začaly danit, úroky klesají. Kdy má stavební spoření smysl v rodinném rozpočtu a kdy nikoliv? Aktuální podmínky stavebního spoření jsou následující:

- státní podpora se snížila na 10% z ročně vložené částky (max. 2 000 Kč),

Přečíst celý článek

Představení: Michal Doubek, lídr CEFIGu pro Moravu a Slezsko

Na stránky CEFIGu chodí poptávky po školení ze všech koutů republiky, proto bylo jen otázkou času, kdy bude třeba rozšířit naše působení i geograficky. Novou tváří se stal Michal Doubek, který se finančním vzděláváním dlouhodobě zabývá. Kdo je Michal, jaké má zkušenosti a jaké jsou jeho vize? To vše se dozvíte v rozhovoru.

Přečíst celý článek

Kouzlo pravidelného investování

Investování je poměrně riziková záležitost, zvláště pokud nakoupíme za všechny peníze a pak se dlouho klepeme, jestli jsme udělali dobře nebo ne. Člověk, který tohle udělá, často špatně spí, každý den kontroluje, jak se daří investici, kterou zvolil, ať je to zlato, diamant, obraz nebo akcie. My se zaměříme především na akciové fondy.

Elegantní variantou je investování pravidelné, které snižuje riziko ztráty a zároveň zvyšuje šanci na dosažení zisku. Je to doslova kouzlo.

Přečíst celý článek

Změny v životním pojištění 2015: Příležitost pro „šmejdy“

Na přelomu roku nás čeká důležitá změna v životním pojištění. A jelikož ho má skoro každý Čech, bude to důležité téma. A také příležitost pro nepoctivé prodejce, aby toho zneužili – připravte se na ně! Novinka se týká daňové úlevy, kterou poskytuje stát. Čas se definitivně rozhodnout bude do 31.3.2015 a možná se ještě něco změní, s finálním rozhodnutím tedy vydržte!

 

Přečíst celý článek

BILL GATES (*28. 10. 1955)

Bill Gates, podle časopisu Forbes nejbohatší člověk světa, se narodil v Seattlu do rodiny právníka a učitelky. Již po dokončení šesté třídy ho rodiče poslali studovat na prestižní střední školu Lakeside School, jelikož měl problémy s chováním a byl problémový. V této škole se poprvé dostal k programování a začal pronikat do světa počítačů. Prvním Gatesovým programátorským počinem byly ve třinácti letech piškvorky.

Přečíst celý článek

Stránky

Subscribe to RSS - blogy

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.

I forgot my password | Resend activation e-mail

×