Materiály pro výuku Sociálního Podnikání

Česky

Jste-li učitel, vedoucí mládežnického spolku, lektor či kdokoliv další, kdo pracuje s mládeží ve věku 12-25 let, zpozorněte. Vytvořili jsme 2 zajímavé výukové hry, které si můžete zahrát s Vašimi studenty:

1) Simulační hra

- vyžaduje lektora, který hru vede, není však nutná znalost podnikatelského tématu.

- počet hráčů: 3-30 (ideální skupina je však od 15 do 25 osob).

- hráči si v praxi vyzkouší, jaké to je vést svůj vlastní podnik, rozhodují se, jestli investovat do reklamy, sociálního dopadu nebo splatit dluh, který si v počátku podnikání vzali

Přečíst celý článek

Materiály pro výuku mediální gramotnosti

Česky

Ve spolupráci se spolkem Zvol si Info jsme vytvořili výukové materiály pro učitele či další pracovníky s mládeží. Materiály se nejspíše uplatní při výuce mediální gramotnosti na základní či střední škole. 

Materiály najdete zde.

Přečíst celý článek

Snížení úroku na hypotéce? Snadněji než kdykoliv předtím!

Česky

V roce 2016 vstoupil v platnost nový zákon o úvěru, který jsme popisovali v článku zde. Teprve nyní se ale ukazuje, jak moc byl tento zákon klíčový pro ty, co mají hypotéku. Pokud máte úvěr sjednaný v prosinci 2016 a později, případně jste po tomto datu přešli na novou fixaci, máte výrazně lepší možnost vyjednávat o úrokové sazbě.

Výše úroků kulminovala na přelomu let 2018 a 2019, kdy úroky dosahovaly výše kolem 3%. Od té doby úroky klesají, aktuálně seženete hypotéku s úrokem okolo 1,7% (více dále v článku). Máte-li tedy sazbu z let 2018 a později, velmi pravděpodobně vás aktuální vývoj netěší. Nemusíte ale zoufat, existuje cesta, jak získat atraktivní úrok i u stávající hypotéky - jak na to, abyste měli vyšší šanci získat dobrý úrok, Vám popíšeme v článku.

Přečíst celý článek

Entertaining Education - vývoj edukačních her

Česky

Dostali jsme možnost účastnit se velmi zajímavého projektu Entertaining Education. Aktuálně nabízíme účast na týdenním tréninkovém kurzu o vývoji vzdělávacích her. Cílem celého projektu je vyvinout edukační hru, která bude simulovat jaké strasti a radosti mohou čekat člověka, pokud se vydá cestou podnikání. Kluci a holky z CEFIGU samozřejmě pracují hlavně na finanční složce, aby hra byla realistická. Naši členové rovněž dodávají i své bohaté zkušenosti z podnikání.

Přečíst celý článek

Finanční vzdělávání pokračuje!

Česky

V rámci projektu „Solid(ár)ní základ pro vzdělávání“ předáváme finanční gramotnost tam, kde je to nejvíce potřeba – mezi mladé i mezi učitele, aby další generace měla o něco lepší přípravu pro boj s nástrahami finančního trhu. Financování tohoto projektu zajistila Evropská Unie prostřednictvím Evropského Sboru Solidarity. Zároveň nabízíme možnost školení zdarma pro skupinu z Kolína a okolí, která by ocenila nějakou přednášku či workshop (ať už v online či offline podobě).

Přečíst celý článek

Tip na klidné spaní: Založte si pohotovostní účet!

Česky

Splácíte hypotéku, leasing, živíte rodinu, či jen nechcete žít ve stresu? Přečtete si, kolik byste měli spořit a jak na to, abyste byli vždycky v pohodě.

Přečíst celý článek

Výuka mediální gramotnosti

Česky

Úspěšné absolvování našeho solidárního projektu "Solid(ár)ní základ pro vzdělávání" a sdílení zkušeností mezi ostatní organizace umožnilo vznik nového projektu s názvem "Vzděláním proti Fake News". Členové spolku Zvol si Info mají znalosti v oblasti mediální gramotnosti, CEFIG poskytl své zkušenosti s programem ESC a vedením účetnictví a celý projekt zastřešil.

Přečíst celý článek

Spuštění anglické verze webu a facebooku

Česky

Již pátým rokem se CEFIG účastní nejrůznějších mezinárodních vzdělávacích aktivit. Všechny tyto kurzy probíhají v angličtině, abychom nekombinovali sféru mezinárodní a českou, rozhodli jsme se založit novou webovou stránku en.cefig.cz a facebookový účet CEFIG International.

Přečíst celý článek

Laický slovníček nejdůležitějších finančních pojmů: investice, úvěry, spoření a pojištění

Česky

Z veškeré finanční hatmatilky nám jde občas hlava kolem. Přinášíme Vám základní slovníček, který se snaží všechny pojmy srozumitelně vysvětlit.

Přečíst celý článek

Deriváty, forwardy a opce? Pro NativePR žádný problém!

Česky

Poptávka společnosti Native PR byla velmi konkrétní: Zaměstnanci píší tiskové zprávy a připravují další materiály pro různé společnosti, také pro ty z finančního sektoru. Jak jsme si poradili s tímto zadáním?

Přečíst celý článek

Stránky

Subscribe to RSS - blogy