Autor zprávy: Ondřej Podlešák

Dne 26.10.2015 pořádala společnost STÖLZLE - UNION v Heřmanově Huti zajímavý kurz pro své zaměstnance. Školení zajišťovala nezisková organizace Centrum finanční gramotnosti (CEFIG.cz). Lektoři Josef Janoušek a Ondřej Podlešák připravili program, který přístupnou formou předal základní informace o hospodaření, rozpočtu, spoření, pojištění, úvěrech, exekucích či insolvencích. Školení splnilo očekávání účastníků i vedení společnosti. "Tyto kurzy bych doporučila i ostatním zaměstnavatelům. Přístup lektorů se mi líbil, nenásilnou formou přistupovali k tématu i samotným zaměstnancům," pochválila spolupráci Jitka Bradáčová, HR manažerka společnosti Stölzle.

Kurzy finanční gramotnosti jednou z variant péče o zaměstnance v rámci společenské odpovědnosti firem. Mohou pracovníkům ušetřit finanční prostředky, pomoci udělat si pořádek v rozpočtu domácnosti, varovat před nástrahami prodejců finančních produktů či vyřešit konkrétní problémy a dotazy. Ze stejných motivů objednala školení i firma Stölzle, která spadá pod celosvětového sklenářského giganta Stölzle Glassgruppe a výsledek se zadařil. Specifikem vzdělávací společnosti CEFIG je totiž důraz na praktické zkušenosti lektorů. Lektoři tak mohou využívat příklady z praxe, které jsou zajímavé a odpovídají realitě. Novinkou byly individuální konzultace.

„Účastníci školení se často stydí pokládat dotazy před ostatními. Nově jsme proto vyzkoušeli i formu individuálních konzultací, kdy zájemcům jednotlivě zodpovídáme konkrétní dotazy, které v oblasti financí mají. Můžeme tak kvalifikovaněji a přesněji reagovat na dotazy, na které neexistuje obecná odpověď, ale liší se dle aktuální situace. Především se jedná o dotazy ohledně uložení finančních prostředků, nastavení pojistných smluv či problematiku úvěrů a oddlužení,“ popisuje inovaci Ondřej Podlešák.

„Školení zaměstnanců ve finanční gramotnosti vnímáme do budoucna jako klíčový prvek pro firemní vzdělávání. Společnost má šanci ukázat, že pečuje o své zaměstnance a má zájem na jejich spokojenosti. Tato investice se může snadno vrátit díky spokojenosti zaměstnanců a tím i vyšší produktivitě. Kurz zároveň působí jako prevence případných problémů, které výkonnost naopak snižují,“ zakončuje Josef Janoušek.

Nezisková organizace Centrum finanční gramotnosti, o.s. byla založena v roce 2012. Její misí je šířit vzdělání především v oblasti správy peněz a hospodaření. Zaměřujeme se na všechny skupiny a věkové kategorie. V našem týmu jsou skuteční profesionálové ze světa financí, kteří mají především praktické zkušenosti. Vedení společnosti tvoří Josef Janoušek, €FA – držitel prestižního evropského certifikátu a profesionální finanční poradce. Dále je to Ing. Ondřej Podlešák, absolvent VŠE v Praze se zkušenostmi z manažerské pozice v makléřské společnosti a Ing. Jan Král, který do společnosti přináší více než 20 let praktických znalostí z bankovního sektoru. Pro více informací navštivte web www.cefig.cz.

Mapa: 
Heřmanova Huť
Česká republika