Zaměstnanci zmrzlinářské firmy PINKO ví, jak se postarat o své finance. Do Benešova u Prahy za nimi přijelo neziskové sdružení CEFIG, které se specializuje na kurzy finanční gramotnosti.

„Jsou to právě zaměstnanci firmy, díky kterým ve firmě vše klape, jak má. Pokud má zaměstnanec finanční problémy, nastane krizová životní situace. Taková okolnost se pak logicky odrazí i v jeho pracovní výkonnosti. Na kurzy finanční gramotnosti proto není třeba pohlížet jen jako na „odškrtnuté políčko společenské odpovědnosti firmy“, ale jako na benefit, který je prospěšný všem – od samotného zaměstnance až k majiteli firmy.“ tvrdí ředitel a lektor sdružení Ondřej Podlešák.

Každé školení je upraveno tak, aby sedělo hlavně jeho účastníkům.  Lektoři se vždy zaměřují na aspekty, které trápí danou cílovou skupinu, na programu proto bylo tentokrát.

Neziskové sdružení má za sebou již několik let úspěšné činnosti, během nichž zrealizovalo více než 200 kurzů. Při nich CEFIG vzdělal mnoho zaměstnanců nejrůznějších firem, učitelů, žáků základních i středních škol i dětí z dětských domovů. Více informací o obsahu a možnostech školení, orientační cenová kalkulace či jeho rezervace je možná na stránkách http://www.cefig.cz/skoleni-financni-gramotnosti

Autorka zprávy: Lenka Homolková

Pro více informací kontaktujte Ondřeje Podlešáka, ondrej.podlesak@cefig.cz, 734 642 966

Nezisková organizace Centrum finanční gramotnosti, o.s. byla založena v roce 2012. Její misí je šířit vzdělání především v oblasti správy peněz a hospodaření. Zaměřujeme se na všechny věkové kategorie. V našem týmu jsou skuteční profesionálové ze světa financí, kteří mají především praktické zkušenosti. Vedení společnosti tvoří Josef Janoušek – držitel prestižního evropského certifikátu €FA a profesionální finanční poradce. Dále je to Ondřej Podlešák, absolvent VŠE v Praze se zkušenostmi z manažerské pozice v makléřské společnosti a Jan Král, který do společnosti přináší více než 20 let praktických znalostí z bankovního sektoru. Pro více informací navštivte web www.cefig.cz.