Přednáška zástupců Makedonie

V týdnu od 7. do 13.9. se konal mezinárodní vzdělávací kurz „Leadership through project method“, zaměřený na vzdělávání budoucích manažerů a vedoucích. Účastníky spojoval společný zájem, ale i touha procvičit angličtinu jako druhý jazyk – celé kolení probíhalo v angličtině. Kurz vedl internacionální tým lektorů ze třech zemí. Kurz pořádala kolínská nezisková organizace CEFIG, která má s kurzy bohaté zkušenosti.

Účastníci se zlepšovali ve všech dovednostech, které potřebuje pravý lídr – prezentační dovednosti, mimoverbální komunikace, schopnost dávat konstruktivní zpětnou vazbu, řešit problémy, rychle se rozhodovat, či schopnost rozdělit práci v týmu. Všechny tyto dovednosti účastníci získali interaktivní formou – při workshopech se zapojovali hlavně oni, když dostávali náročné úkoly. Při řešení úkolů se zároveň zlepšovali. Díky zpětné vazbě od trenérů poté věděli, na čem mají do budoucna zapracovat.

„Většina soft-skillových tréninků je jednodenních, maximálně dvoudenních. Pro trénování týmových dovedností je ale potřeba nejprve vytvořit důvěru v týmů a účastníky kurzu mezi sebou dostatečně seznámit. Týdenní model je dle mého názoru ideální pro získání maximálního efektu. Na tomto kurzu se nám to moc osvědčilo, na kurzu panovala skvělá atmosféra,“ říká Ondřej Podlešák, který působil jako jeden z lektorů.

Kurzy v kolínském hotelu Theresia se již staly tradicí, organizace CEFIG prošla kontrolou ze strany národní agentury a chystá se proto v práci na mezinárodním poli pokračovat i nadále. „Všichni účastníci byli maximálně spokojeni jak s organizační, tak s edukační stránkou projektu. Těšíme se na další akce,“ zakončuje Josef Janoušek, koordinátor projektu.

Skupina při práci venku

Dárky pro účastníky - pandí masky