Výuka mediální gramotnosti

Úspěšné absolvování našeho solidárního projektu "Solid(ár)ní základ pro vzdělávání" a sdílení zkušeností mezi ostatní organizace umožnilo vznik nového projektu s názvem "Vzděláním proti Fake News". Členové spolku Zvol si Info mají znalosti v oblasti mediální gramotnosti, CEFIG poskytl své zkušenosti s programem ESC a vedením účetnictví a celý projekt zastřešil.

Cílem projektu je šíření mediální gramotnosti především v Brně a jeho blízkém okolí, kde působí aktéři tohoto projektu. Máte-li zájem o uspořádání školení ve vaší škole či instituci, neváhejte se obrátit na vedoucí projektu, Kateřinu - katerina@zvolsi.info

Naší cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol. Přestože si uvědomujeme, že mediální osvěta je potřeba v každé věkové kategorii, zůstáváme u těch, kteří nám jsou nejblíže a kterým dokážeme nejefektivněji pomoci. Chceme jezdit přímo do škol, kde bychom prezentovali základy mediální gramotnosti a skrze interaktivní aktivity dostali znalosti více účastníkům pod kůži. 

Za žáky a studenty chceme jezdit s aktuálními tématy, mezi které patří jak rozpoznat fake news, bezpečnost na sociálních sítích, digitální stopa, nebo jak mluvit o konspiračních teoriích, poněvadž téměř každý z nás má zkušenost ze svého blízkého okolí, ne-li rodiny, kde někdo věří tomu, že ilumináti nám kradou důchod, nebo že očkování způsobuje autismus.

V rámci projektu pro učitele chceme připravit materiály, které se hodí do výuky nejen základů společenských věd, ale i češtiny, informatiky, nebo historie, poněvadž mediální gramotnost je mezioborová záležitost.

Edit: Díky tomuto projektu jsme vytvořili volně dostupné vzdělávací materiály. Najdete je zde.

Projekt "Vzděláním proti Fake News" je kofinancován Evropským Sborem Solidarity, více informací zde nebo zde.

Logo Evropského Sboru Solidarity

Přidat komentář