Materiály pro výuku Sociálního Podnikání

Jste-li učitel, vedoucí mládežnického spolku, lektor či kdokoliv další, kdo pracuje s mládeží ve věku 12-25 let, zpozorněte. Vytvořili jsme 2 zajímavé výukové hry, které si můžete zahrát s Vašimi studenty:

1) Simulační hra

- vyžaduje lektora, který hru vede, není však nutná znalost podnikatelského tématu.

- počet hráčů: 3-30 (ideální skupina je však od 15 do 25 osob).

- hráči si v praxi vyzkouší, jaké to je vést svůj vlastní podnik, rozhodují se, jestli investovat do reklamy, sociálního dopadu nebo splatit dluh, který si v počátku podnikání vzali

- materiály ke stažení zde:

2) Úniková místnost

- vyžaduje lektora, který hru vede,  není však nutná znalost podnikatelského tématu.

- počet hráčů 2-5

- hráči představují studenty ekonomie, kteří hrají únikovou místnost, jejímž cílem je znovu sestavit business plán sociálního podniku, který vytvořil jejich profesor.

- během hraní se hráči naučí, co je vlastně sociální podnik a jaké má silné a slabé stránky

- materiály pro tuto hru ke stažení zde.

- obecná příručka pro vytváření únikových her ke stažení zde.

Erasmus+

 

 

Tento manuál byl vytvořen v rámci mezinárodního projektu "Entertaining Education" neboli "Zábavné vzdělávání", spolufinancovaném z programu Erasmus+. ID projektu je 2020-1-CZ01-KA205-077740.

Finanční podpora Evropské Komise pro vznik tohoto vzdělávacího materiálu neznamená, že Evropská Komise podporuje obsah, který je pouze názorem autorů těchto dokumentů. Evropská Komise není zodpovědná za kontrolu těchto informací a následky jejich dalšího užití.

 

Přidat komentář